XIV Niedziela Zwykła, 07.07.2024.

1…Przeżywamy dziś XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku, pierwszą miesiąca. Na każdej Mszy adoracja Najświętszego sakramentu. Po Mszy o g. 8.00 comiesięczne spotkanie Róż Żywego Różańca.

Lipiec – miesiąc poświęcony Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

W tym tygodniu wszystkie Msze w dni powszednie o g. 17.00, kancelaria będzie czynna tylko w sobotę. Jeśli są jakieś sprawy pilne zapraszam dzisiaj po Mszach.

• Poniedziałek – św. Jana z Dukli, prezbitera;
  • Środa – Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża św. Matki Teresy z Kalkuty. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30. Dziękuję Różom za prowadzenie Różańca i przygotowywaną w tym dniu liturgię Słowa Bożego;
  • Czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
  • Piątek – wsp. św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męczennika;
  • Sobota – wsp. świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; Dzień Fatimski – Msza o g. 18.00 po niej Różaniec i procesja. zachęcam do udekorowania figury MB Fatimskiej (ostatnio figurę dekorowała jedna część Modrzewia).

2…Dziękuję Parafianom z Krajkowa z nrów od 27 – 30 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 240 zł.: Joannie Latale, Martynie Binkowskiej, Helenie Serwickiej, Renacie Marczak, Grażynie Łukawskiej, Iwonie Ćwik i Teresie Spelak. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę kolejne pięć domów z Krajkowa zapraszam na g. 8.00.

3…Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję za ofiarę w wysokości 270 zł. złożoną przy okazji pielgrzymki na Jasną Górę. Bóg zapłać!

4… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.