XIV Niedziela Zwykła, 09.07.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj XIV niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • wtorek – święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy;
  • środa – wsp. Św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męczennika;
  • czwartek – wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • sobota – wsp. św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła;

Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

Czwartek to Dzień Fatimski. Spowiedź od 17.30. Msza o g. 18.00, po Mszy Różaniec i procesja fatimska. Bardzo proszę o udekorowanie figury MB Fatimskiej.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł. Parafiankom z Krajkowa z nrów od 27 – 31: Helenie Serwickiej, Joannie Latale, Renacie Marczak, Iwonie Ćwik i Weronice Linek. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Krajkowa.

4…Dziękuję za ofiary składane na kościół i ołtarz.: Janowi Kicie z Łomna i pozostałym osobom, które pragnęły pozostać anonimowe. Bóg zapłać!

5…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

6…Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej. Osoby, które przy okazji rezerwacji miejsc składały ofiarę pokładną na rzecz utrzymania cmentarza mogą w kancelarii odebrać dokument dysponenta grobu.

7…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

8…Dziękuję za czujność na cmentarzu. Jedna z Pań zadzwoniła z informacją, że w kontenerze na śmieci są wyrzucony ścienne gazetki szkolne, jednocześnie sugerując, że pochodzą z naszej szkoły, która się przeprowadza. Gazetki zostały zabrane. Spieszę też uspokoić. Nie mają nic wspólnego z naszą szkołą. Kilka z nich było podpisanych i nie są to osoby z naszej społeczności szkolnej!

9…W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Łukasz Pawlik – Modrzewie i Paulina Sobkiewicz – Stary Bostów – zapowiedź 3.

10…Komunikat Ks. biskupa Jana Piotrowskiego w związku z profanacją kapliczki przy Drodze Krzyżowej w Kielcach.

Drodzy Diecezjanie!

        Przed wiekami, na drodze od Bazyliki Katedralnej w Kielcach do wzgórza dawnego klasztoru Ojców Bernardynów na Karczówce, wzniesione zostały stacje Drogi Krzyżowej. Do dnia dzisiejszego wiele osób w tym miejscu rozważa mękę Chrystusa. Dla kielczan jest to szczególne miejsce kultu i historii.

            Niestety, 3 lipca br., nieznani sprawcy dokonali zniszczenia jednej z kamiennych stacji Drogi Krzyżowej, umiejscowionej w centrum Kielc. Na stacji Drogi Krzyżowej umieszczone zostały satanistyczne symbole, a sama figura Chrystusa pomalowana została czerwoną farbą.

            Z ubolewaniem patrzymy na akt wandalizmu, który dokonał się w ostatnich dniach. Jako ludzie wierzący doznajemy dziś obrazy naszych uczuć religijnych, smutku, zażenowania i poczucia naruszenia godności. Niemniej jednak prosimy Boga, by okazał miłosierdzie sprawcom tego czynu.

            Zwracam się do wszystkich Diecezjan o dar modlitwy, by nigdy nie dochodziło do takich sytuacji. Niech Matka Boża Łaskawa Kielecka ma nas wszystkich w Swojej opiece.

            Proszę, by w niedzielę 9 lipca br. we wszystkich parafiach po każdej Mszy św. odczytać niniejszy komunikat oraz przed Najświętszym Sakramentem odśpiewać suplikacje.

            Niech Męka Jezusa Chrystusa i dar Jego Miłosierdzia, wysłużony na krzyżu stanie się udziałem wszystkich mieszkańców naszej diecezji.

                                              Z darem pasterskiego Błogosławieństwa.

                                                                      Wasz Biskup

                                                                † Jan Piotrowski

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.