XIX Niedziela Zwykła, 11.08.2024.

1…Przeżywamy dziś XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

Sierpień – miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.

• WtorekDzień Fatimski – Różaniec o 17.30, Msza z procesją o 18.00. Zachęcam do udekorowania figury MB Fatimskiej. Ostatnio dekorowały Panie z części Modrzewia i Łomna przy Modrzewiu.
  • Środa – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego;

Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża św. s. Faustyny. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30. Dziękuję Różom za prowadzenie Różańca i przygotowywaną w tym dniu liturgię Słowa Bożego;

• Czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w tradycji – MB Zielnej. Msze w porządku niedzielnym.

Stare przysłowie ludowe przypomina: „W sierpniu każdy kwiat woła, zanieś mnie do kościoła” – na każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Tego dnia przypada też Święto Wojska Polskiego;

• Sobota – św. Jacka, prezbitera;

2…Dziękuję Parafiankom z Łomna z nrów 1 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 120 zł.: Urszuli Starnawskiej, Sylwii Łyżwie, Barbarze Orzeł i Elżbiecie Bryle. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę zapraszam na g. 8.00 kolejne pięć domów z Łomna.

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję za ofiary indywidualne – proszono o anonimowość. Bóg zapłać! Zachęcam do ofiarności, w związku ze zbliżającymi się pracami przy schodach wejściowych.

3… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

4…W piątek Wyjazd na Drogę Krzyżową o 19.15 spod kościoła, powrót około g. 24.00.

5…Można jeszcze złożyć podpis pod protestem wobec rządowych planów wycofania lekcji religii ze szkół. Dziękuję za już złożone podpisy.

6…Dziękuję p. Mateuszowi Błochowi za zamontowanie kamery na cmentarzu.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.