XIX Niedziela Zwykła, 13.08.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą, jest to zarazem Dzień Fatimski. Dodatkowa Msza św. z procesją o g. 18.00. Różaniec fatimski o g. 17.30.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

• Poniedziałek – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika;
  • Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
  • Czwartek – wsp. św. Jacka;

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. w porządku niedzielnym.

Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

Sierpień to miesiąc trzeźwości i modlitwy o trzeźwość i uwolnienie z nałogów alkoholizmu. Ta intencja towarzyszy i nam w codziennej liturgii.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł. oraz za udekorowanie figury MB Fatimskiej Parafiankom z Łomna z nrów od 1 – 1d: Bożenie Kucharczyk, Elżbiecie Bryle, Teresie Latale i Barbarze Orzeł. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na kościół i ołtarz.: Teresie Bęben z Grabkowa, Elżbiecie Bryle z Łomna oraz za dwie ofiary spoza parafii. Bóg zapłać!

5…Dziękuję za usunięcie pni z cmentarza oraz czteroosobowej grupie za oczyszczenie kostki przy kościele. Dziękuję p. Adamowi Śmigielskiemu za prace elektryczne na plebanii. Bóg zapłać!

6…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

7…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

8…Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, postanawia, aby 15 sierpnia 2023 r. był Dniem Solidarności ze Słowenią.

Biskup prosi o modlitwę za poszkodowanych w powodzi oraz zwraca się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie w tym dniu we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym.

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej. Osoby, które przy okazji rezerwacji miejsc składały ofiarę pokładną na rzecz utrzymania cmentarza mogą w kancelarii odebrać dokument dysponenta grobu.