XVI Niedziela Zwykła, 21.07.2024.

1…Przeżywamy dziś XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj do puszek zbieramy ofiary jako pomoc w realizacji filmu „Znak sprzeciwu”, nawiązującego do heroicznej postawy młodzieży z Włoszczowy sprzed 40 lat.

Lipiec – miesiąc poświęcony Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

• Poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny;
  • Wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
  • Środa – św. Kingi – Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża św. s. Faustyny. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30. Dziękuję Różom za prowadzenie Różańca i przygotowywaną w tym dniu liturgię Słowa Bożego;
  • Czwartek – święto św. Jakuba, apostoła;
  • Piątek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP;

2…Dziękuję Parafianom z Krajkowa z nrów od 37 – 41 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 180 zł.: Grzegorzowi Głuszkowi, Wiesławie Brożynie, Milenie Sławskiej, Halinie Jaros, Dorocie Sieniek i Elżbiecie Libudzie. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę zapraszam na g. 8.00 pięć domów z Łomna (od Krajkowa w stronę cmentarza).

Dziękuję za zmianę obrusów.

Dziękuję za skoszenie trawy na cmentarzu p. kościelnemu Stanisławowi i panu Dariuszowi Staszewskiemu. Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Bóg zapłać!

3… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

4…W przyszłą niedzielę w ramach wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji będziemy mogli złożyć tradycyjną ofiarę na akcję MIVA Polska (stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu) – „1 grosz za 1 km.”.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.