XVI Niedziela Zwykła, 23.07.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj XVI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. przy tej okazji można złożyć ofiarę na misje w ramach akcji ” 1 grosz za 1 kilometr”. Rozpoczynamy tydzień św. Krzysztofa.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • Poniedziałek – wsp. Św. Kingi, dziewicy;
  • Wtorek – święto św. Jakuba, Ap.;
  • Środa – wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
  • Sobota – wsp. św. Marty, Marii i Łazarza;

Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 180 zł. Parafianom z Krajkowa z nrów od 37 – 41: Krystynie Głuszek, Wiesławie Brożynie, Milenie Sławskiej, Halinie Jarosz, Dorocie Sieniek, Elżbiecie Libudzie. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za ofiary składane na kościół i ołtarz.: p. Pająkom z Grabkowa, Janowi Jarosowi z Modrzewia, Waldemarowi Bryle z Łomna, Krzysztofowi Rutkowskiemu z Grabkowa i Józefowi Paluchowi z Modrzewia. Bóg zapłać!

5…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

6…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

7…W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Kamil Gwardyś, Łomno Monika Gwardyś, Łomno– zapowiedź 1.; Michał Gwardyś – Nowa Słupia i Monika Figiel, Grabków – zapowiedź 2.

8…W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Marianna Świstak z Łomna – Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie!

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej. Osoby, które przy okazji rezerwacji miejsc składały ofiarę pokładną na rzecz utrzymania cmentarza mogą w kancelarii odebrać dokument dysponenta grobu.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.