XVII Niedziela Zwykła, 30.07.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj XVII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

• Poniedziałek – wsp. św. Ignacego z Loyoli;
  • Wtorek – wsp. św. Alfona Marii Liguoriego;
  • Piątek – wsp. św. Jana Marii Vianneya;
  • Niedziela – Święto Przemienienia Pańskiego;

Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

• I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od g. 10.00, spowiedź od 16.00, nabożeństwo po Mszy o g. 17.00.
  • I Sobota. Nabożeństwo I Soboty po Mszy o g. 17.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i 15 minutowe rozważanie.
  • I niedziela miesiąca. Na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na sierpień.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł. parafiankom z Łomna: Ewelinie Bzymek, Iwonie Sepioło, Wiesławie Lenty, Anecie Mergalskiej i Wioletcie Rutkowskiej. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za ofiary składane na kościół i ołtarz.: p. Bogusławie Wojciechowskiej i innym (proszono, by nie czytać nazwisk). Bóg zapłać!

5… Dziękuję Kołom Różańcowym za nowy obrus pod tabernakulum. Bóg zapłać!

6…Dziękuję za wypranie i przygotowanie obrusów. Bóg zapłać!

7…Dziękuję Państwu Młodym Katarzynie i Kacprowi za dekorację kwiatową. Bóg zapłać!

8…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

9…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

10…W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Kamil Gwardyś, Łomno Monika Gwardyś, Łomno– zapowiedź 3.; Michał Gwardyś – Nowa Słupia i Monika Figiel, Grabków – zapowiedź 3.

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej. Osoby, które przy okazji rezerwacji miejsc składały ofiarę pokładną na rzecz utrzymania cmentarza mogą w kancelarii odebrać dokument dysponenta grobu.