XVII Niedziela Zwykła, 28.07.2024.

1…Przeżywamy dziś XVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Można zabrać z kościoła różaniec ze św. Krzysztofem, a przy okazji złożyć ofiarę w ramach akcji MIVA Polska.

Lipiec – miesiąc poświęcony Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

Sierpień – miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.

• Poniedziałek – św. Marty, Marii i Łazarza;
  • Środa – św. Ignacego z Loyoli;

Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża św. Matki Teresy. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30. Dziękuję Różom za prowadzenie Różańca i przygotowywaną w tym dniu liturgię Słowa Bożego;

• Czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego;
  • I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź w kościele od g. 16.00. Nabożeństwo I Piątku o 17.30.;
  • I Sobota miesiąca – Msza o g. 18.00, nabożeństwo I Soboty o g. 18.30.
  • I Niedziela miesiąca. Spotkanie Róż Żywego Różańca po Mszy o g. 8.00. Na każdej Mszy adoracja.

2…Dziękuję Parafiankom z Łomna z nrów od 85 – 83 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Ewelinie Bzymek, Iwonie Sepioło, Wiesławie Lenty, Anecie Mergalskiej i Wioletcie Rutkowskiej. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę zapraszam na g. 8.00 kolejne pięć domów z Łomna.

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty oraz za ofiary indywidualne: Markowi Kaliszowi z Grabkowa i Zbigniewowi Gliwie z Grabkowa. Bóg zapłać!

3… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.