XX Niedziela Zwykła, 18.08.2024.

W TYM TYGODNIU MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE TYLKO O G. 17.00.

KANCELARIA W TYM TYODNIU CZYNNA TYLKO W PONIEDZIAŁEK 9.00-10.00, WTOREK 7.30. – 8.00 I W SOBOTĘ 16.00. – 16.30. WSZYSTKIE SPRAWY PILNE MOŻNA ZAŁATWIĆ DZISIAJ PO MSZACH ŚW.

1…Przeżywamy dziś XX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

Sierpień – miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.

• Wtorek św. Bernarda, opata i dra Kościoła;
  • Środa – wsp. św. Piusa X, papieża;

Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża św. matki Teresy z Kalkuty. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30. Dziękuję Różom za prowadzenie Różańca i przygotowywaną w tym dniu liturgię Słowa Bożego;

• Czwartek – NMP, Królowej;
  • Sobota – święto św. Bartłomieja, apostoła;

2…Dziękuję Parafianom z Łomna z nrów 1 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Gabrieli Kucharczyk, Teresie Latale, Zdzisławowi Cedro, Renacie Nowak i Elżbiecie Kucharczyk. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę zapraszam na g. 8.00 kolejne pięć domów z Łomna.

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję za ofiary indywidualne: Zofii Pożodze, Arturowi Janusowi, Zbigniewowi Jarkowi z Łomna, r. Buchciców i Miśkiewiczów z Modrzewia i osobom proszącym o anonimowość. Bóg zapłać! Zachęcam do ofiarności, w związku ze zbliżającymi się pracami przy schodach wejściowych.

Dziękuję za spontaniczne udekorowanie figury MB Fatimskiej i za kwiaty polne na Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dziękuję za dekorację kwiatową Państwu Młodym.

3… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.