XX Niedziela Zwykła, 20.08.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

• Poniedziałek – wsp. św. Piusa X, papieża;
  • Wtorek – wsp. NMP, Królowej;
  • Czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
  • Sobota – Roczystość NMP Częstochowskiej;

Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

Sierpień to miesiąc trzeźwości i modlitwy o trzeźwość i uwolnienie z nałogów alkoholizmu. Ta intencja towarzyszy i nam w codziennej liturgii.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł. Parafianom z Łomna z nrów od 1b – 82f: Zdzisławowi Cedrze, Renacie Nowak, Elżbiecie Kucharczyk, Monice Cieśli z córką i Magdalenie Borowiec. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na kościół i ołtarz.:. Zofii Pożodze z Łomna i Marii Cieśli z Łomna. Bóg zapłać!

5…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

6…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

7…Niestety ostanie deszcze ujawniły uszkodzenia dachu na kościele. Cała klatka była zalana. To znak, że czeka jego naprawa, by uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości.

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej. Osoby, które przy okazji rezerwacji miejsc składały ofiarę pokładną na rzecz utrzymania cmentarza mogą w kancelarii odebrać dokument dysponenta grobu.