XXI Niedziela Zwykła, 25.08.2024.

1…Przeżywamy dziś XXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

Sierpień – miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.

• Poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej;
  • Wtorek – św. Moniki;
  • Środa – wsp. św. Augustyna, bpa i dra Kościoła;

Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża NMP Różańcowej. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30. Dziękuję Różom za prowadzenie Różańca i przygotowywaną w tym dniu liturgię Słowa Bożego;

• Czwartek – Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
  • Niedziela – I Niedziela miesiąca – na Mszach o g. 8.00 i 12.00 adoracja. Po Mszy o g. 8.00 spotkanie Róż Żywego Różańca i przekazanie intencji na wrzesień. O g. 10.00 Msza na Rozpoczęcie Roku Szkolnego. Po Mszy o g. 10.00 spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

2…Dziękuję Parafianom z Łomna z nrów od 1g – 82a za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Blance Cieśli, Marioli Nowak, Magdalenie Borowiec, Urszuli Staszewskiej i Annie Staszewskiej. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę zapraszam na g. 8.00 kolejne pięć domów z Łomna.

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję za ofiary indywidualne: p. Wyglądaczom z Łomna, Józefie Jeziorskiej z Grabkowa i osobom proszącym o anonimowość. Bóg zapłać! Zachęcam do ofiarności, w związku ze zbliżającymi się pracami przy schodach wejściowych.

3… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

4…Zachęcam młodzież do wyjazdu na pielgrzymkę do Wał Rudy i Zabawy, miejsc kultu bł. Karoliny Kózkówny w ramach XI Pielgrzymki Młodych Diecezji Kieleckiej, która odbędzie się 31.08. Wyjazd o g. 7.00 spod kościoła, przyjazd ok. g. 18.00. Koszt: 5 zł. Szczegóły w gablocie, zakrystii i na stronie parafialnej. Zapisy w zakrystii albo przez p. Katechetkę Magdalenę Wójcicką-Ptak. Konieczna jest pisemna zgoda rodzica – druk dostaniecie przy zapisywaniu się. Zapisy do wtorku włącznie.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.