XXII Niedziela Zwykła, 01.09.2024.

1…Przeżywamy dziś XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. W 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy bronili niepodległości naszej Ojczyzny. Módlmy się także o pokój na świecie.

• Niedziela – I Niedziela miesiąca – na Mszach o g. 8.00 i 12.00 adoracja. Po Mszy o g. 8.00 spotkanie Róż Żywego Różańca i przekazanie intencji na wrzesień. O g. 10.00 Msza na Rozpoczęcie Roku Szkolnego.

Po Mszy o g. 10.00 spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

• Wtorek – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dra K-ła;
  • Środa Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu prowadzi Róża św. s. Faustyny. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – g. 17.30. Dziękuję Różom za prowadzenie Różańca i przygotowywaną w tym dniu liturgię Słowa Bożego;
  • I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź w kościele od g. 16.00. Nabożeństwo I Piątku o 17.30.;
  • I Sobota miesiąca – Nabożeństwo I Soboty o g. 17.30.
  • Niedziela – Dzień 8 września, to w kalendarzu liturgicznym dzień Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, natomiast w tradycji ludowej obchodzony jest jako święto Matki Boskiej Siewnej. Jest Ona patronką zasiewów, ozimin i jesiennych prac polowych. Na każdej Mszy poświęcenie ziarna.

Po Mszy o g. 10.00 spotkanie rodziców dzieci, które w 2025 r. przystąpią do I Komunii św. i rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św.

2…Dziękuję Parafianom z Łomna bloki i dawny PGR za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Henryce Cieśli, Zdzisławowi Wawszkiewiczowi, Barbarze Domagale, Ewie Góreckiej i Iwonie Kowalczyk. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę zapraszam na g. 8.00 kolejne pięć domów z Łomna.

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję za ofiary indywidualne: Janinie Smigielskiej, Mariannie Lefek, Mateuszowi Blochowi, Stanisławowi Piórczykowi i osobom proszącym o anonimowość. Bóg zapłać! Zachęcam do ofiarności, w związku z pracami przy schodach wejściowych.

4…Wczoraj uczestniczyliśmy w XI Pielgrzymce Młodych Diecezji Kieleckiej do Zabawy. Z naszej parafii było 30 osób. Dziękuję za udział, wspólną modlitwę i godną postawę. Pani katechetce Magdalenie Wójcickiej – Ptak dziękuję za opiekę.

5… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.