XXII Niedziela Zwykła, 03.09.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj XXII Niedzielę Zwykłą. Z racji I Niedzieli miesiąca na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu; po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na wrzesień. Intencje różańcowe są na naszej stronie internetowej u dołu strony w zakładce duszpasterstwo.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • Piątek – Święto Narodzenia NMP, potocznie zwane świętem Matki Boskiej Siewnej. To dzień błogosławieństwa ziarna siewnego oraz symbolicznego zamknięcia jednego cyklu upraw rolnych i rozpoczęcia kolejnego. Po tym święcie zaczynano bowiem jesienną orkę i siew zbóż ozimych. Poświęcenie ziarna na Mszy o g. 17.00.

Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł. Parafianom z Łomna 2/4 i z bloków: Barbarze Domagale, Krystynie Kaczor, Marii Gąsior, Monice Mazur i Zbigniewowi Jarkowi. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na kościół i ołtarz.: Pewnej osobie, która prosiła o anonimowość. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza, tzw. pokładne składane przy okazji pobierania deklaracji dysponenta grobu.

5…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

6…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

Kilka ogłoszeń w związku z rozpoczynającym się Rokiem Szkolnym:

Termin I Komunii św. w roku 2024 to I sobota czerwca, czyli 01.06.2024. Rocznica I Komunii św. dla dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. to II Niedziela czerwca – 09.06. 2024 o g. 12.00. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w roku 2024, termin będzie ustalony z ks. biskupem. Do bierzmowania przystąpią dzieci z obecnych klas VII i VIII z roku szkolnego 2023/24.

Zapisy do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania do końca września w zakrystii, albo na katechezie u Pani Katechetki Magdaleny Wójcickiej – Ptak.

Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w niedzielę – 01 października po Mszy o g. 10.00.

Ministrantów, kandydatów na ministrantów i dziewczynki z Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszam na ognisko za Domem Parafialnym w sobotę o g. 10.00.

Są nowe obrazki na Msze św. niedzielne na rok szkolny 2023/24. W tym roku jest to książeczka, gdzie jest też miejsce na obrazki z I Piątków miesiąca. Kto był na Mszy w miniony piątek uzupełni sobie obrazek dzisiaj.

Poświęcenie przyborów szkolnych jutro w szkole na uroczystym Rozpoczęciu Roku Szkolnego.

Zachęcam dzieci do wstąpienia do Dziecięcego Koła Różańcowego. Patronami będą dzieci z Fatimy św. Hiacynta i Franciszek. Szczegóły na katechezie szkolnej.

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej. Osoby, które przy okazji rezerwacji miejsc składały ofiarę pokładną na rzecz utrzymania cmentarza mogą w kancelarii odebrać dokument dysponenta grobu.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.