XXII Niedziela Zwykła, 28.08.2022

 1. Msza pożegnalna w intencji ks. Jerzego będzie w niedzielę 04.09. o g. 12.00.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w sobotę: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
 3. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Chorych można zgłaszać w kancelarii, w zakrystii przed Mszami św. albo telefonicznie. Mój nr 792 505 662. Spowiedź od g. 17.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy o g. 18.00.
 4. Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy o g. 8.00 zapraszam na krótkie spotkanie grupy modlitewne. W Kołach Różańcowych wymienimy tajemnice. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w niedzielę 04.09. o g. 10.00. Na Mszy poświęcimy przybory szkolne. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i grono pedagogiczne. Po Mszy o g. 10.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich Rodziców. Termin bierzmowania ustalony z ks. Biskupem to 08.10. (sobota) g. 11.00. Od przyszłej niedzieli Msza o g. 10.00 będzie Mszą ze szczególnym udziałem dzieci i Młodzieży.
 5. W przygotowaniu jest internetowa strona parafii.
 6. Ogłoszenia będą dostępne na stronie internetowej i są wywieszone w gablocie przed kościołem.
 7. Panu kościelnemu Stanisławowi dziękuję za skoszenie trawy wokół kościoła i przy plebani. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za kwiaty paniom: Barbarze Domagale, Grażynie Życińskiej, Krystynie Kaczor, Ewie Góreckiej i Ilonie Jarek. Za kwiaty dziękuje także państwu młodym, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa. W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów. Przy dzisiejszych cenach kwiatów, proszę nie czuć się przymuszonym przy okazji sprzątania do składania ofiar na cele parafialne. Można to zrobić przecież w każdym innym czasie.
 8. Od przyszłej niedzieli intencje na bieżący tydzień będą wisieć w gablocie w kościele.
 9. Chętnie wysłucham wszelkich sugestii i uwag dotyczących życia religijnego i duszpasterstwa w naszej parafii. 🙂

ks. Wojciech Polit
Proboszcz

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
wtorek i czwartek: 7.00

pozostałe: 17.00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.