XXIII Niedziela Zwykła, 10.09.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj XXIII Niedzielę Zwykłą.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • Środa – wsp. św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła;
  • Czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • Piątek – wsp. NMP Bolesnej;
  • Sobota – wsp. św. męczenników Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa;
  • Dzień Fatimski przypada w środę 13.09. Różaniec fatimski i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o g. 17.30. O 18.00 Msza św. z procesją. Proszę o udekorowanie figury MB Fatimskiej.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (180 zł.) Parafiankom z Łomna: Krystynie Nawrot, Grażynie Życińskiej, Iwonie Kowalczyk, Magdalenie Czai, Karolinie Śmigielskiej, Bogusławie Świstak. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na kościół i ołtarz.: Mirosławie Gałek z Łomna, Robertowi Jaroszowi z Krajkowa i osobom, które prosiły o anonimowość. Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza, tzw. pokładne, albo inaczej placowe składane przy okazji pobierania deklaracji dysponenta grobu.

Dziękuję panu Michałowi za skoszenie trawy na cmentarzu. Bóg zapłać!

Znów ktoś podrzuca nam śmieci na cmentarz.

5…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

6…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

7…Wczoraj na ognisku Liturgicznej Służby Ołtarza było 15 osób. Kiełbaska mam nadzieję była smaczna. W młodych głowach już zakiełkował nowy pomysł. Chcemy, aby w naszej salce parafialnej było miejsce na gry planszowe, nazwijmy to np. Centrum Gier Planszowych w Krajkowie. I prośba. Jeśli w domach są jakieś niepotrzebne i nieużywane planszówki, zaczynając od najprostszych typu warcaby, chińczyk, etc. to zachęcam, aby ofiarować je na salkę. Znów będą cieszyć i sprawiać radość.

8…W czwartek został zainstalowany nowy, kamienny ołtarz z relikwiarzem św. brata Alberta w kształcie bochna chleba. Stary ołtarz został przewieziony do kaplicy na cmentarzu. Został zakupiony też nowy mikrofon z pulpitem, przeznaczony do tzw. miejsca przewodniczenia. Czekamy jeszcze na cztery tzw. zacheuszki, które będą zamontowane na ścianach i filarach kościoła. Gdy spłacimy zobowiązania wynikłe z wykonanych już prac, zajmiemy się nową amboną. Przypomnę, że konsekracja ołtarza i kościoła odbędzie się 15.10. o g. 16.00.

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Dagmara Kowalczyk, par. tutejsza i Damian Nowak, par. Ożarów – zapowiedź 1.

Wczoraj w naszym kościele miał miejsce pogrzeb pochodzącej z naszej parafii, a mieszkającej w Starym Bostowie śp. Renaty Kosiarskiej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.