XXIV Niedziela Zwykła, 11.09.2022

1. Po Mszy o godz. 10.00 zapraszam na krótkie spotkanie Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Ustalimy dogodny termin Komunii.
  2. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – sobota, 17 września g. 10.00 w kościele.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    • wtorek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma. Po Mszy Św. o godz. 18:00 różaniec fatimski i procesja z figurą. Proszę o przystrojenie figury MB Fatimskiej.
    • środa: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    • czwartek: wspomnienie NMP Bolesnej
    • piątek: wspomnienie św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł.: Wandzie Świstak, Teresie Czaja, Janinie Bernackiej, Lucynie Latale, Teresie Kowalskiej. Za dekorację kwiatową dziękuję państwu młodym, którzy wczoraj zawarli sakramentalny związek małżeński. W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów.
  5. Wszystkie sprawy związane z parafialnym cmentarzem grzebalnym rozpoczynamy od kancelarii parafialnej. Kancelaria parafialna jest jednocześnie kancelarią cmentarza, którego jesteśmy gospodarzami. Klucze na cmentarz są tylko w kancelarii i stąd są brane na czas wykonywania jakichkolwiek prac związanych z otwarciem bramy cmentarnej. Więcej informacji dotyczących cmentarza będzie podanych w kwartalnym sprawozdaniu ze spraw materialnych i gospodarczych w ostatnią niedzielę września.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  7. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Wiktor Białek, kawaler z par. Bodzentyn i Paulina Kaleta, panna z par. tutejszej. Zapowiedź 2.
  8. Dnia 17 września 2022 r. w Archiopactwie Cysterskim w Jędrzejowie odbędzie się XXII DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA. Zapisy do 11.09.! Koszt 10 zł – opłata wpisowa na miejscu. Wyjazd jednym autobusem z ministrantami z dekanatu Bodzentyn. Koszt przejazdu pokrywa parafia. Szczegółowy program w gablocie i w zakrystii.
    Porządek spotkania przedstawia się następująco:
    08.30 – Przyjazd grup ministranckich – zapisy w sekretariacie.
    09.30 – Zawiązanie wspólnoty.
    10.00 – Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bp Andrzeja Kalety. Podczas Eucharystii udzielone zostanie błogosławieństwo ministrantom pełniącym funkcje animatora w zgromadzeniu liturgicznym.
    11.00 – Oficjalne ogłoszenie wyników Piłkarskiej Ligi Ministrantów – wręczenie pucharów zwycięzcom Ligi Ministranckiej ufundowanych przez J. E. Ks. Bp Jana Piotrowskiego.
    11.30 – Świadectwo i Koncert: „Ksiądz” – Dawid Erlich; raper, ministrant, ewangelizator.
    12.30 – Gry i zabawy integracyjne, losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.
    13.30 – Zakończenie spotkania.
    W tym roku chcemy to spotkanie przeżyć pod hasłem: „Krzyż znakiem miłości”.

ks. Wojciech Polit