XXIV Niedziela Zwykła, 17.09.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj XXIV Niedzielę Zwykłą.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

• Poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika;
  • Środa – wsp. św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • Czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ew.;
  • Sobota – wsp. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (200 zł.) Parafianom z Łomna z nrów 79-74: Teresie Czai, Janinie Bernackiej, Teresie Kowalskiej, Lucynie Latale, Małgorzacie Kopyś. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na kościół i ołtarz.: w minionym tygodniu wszyscy ofiarodawcy prosili o anonimowość. Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza, tzw. pokładne, albo inaczej placowe składane przy okazji pobierania deklaracji dysponenta grobu.

Dziękuję za prezentację pięknego wieńca dożynkowego Kołu Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Grabkowa i Krajkowa.

Dziękuję sąsiadom za udekorowanie figury MB Fatimskiej na procesję 13 września.

5…Będzie zmieniony Krzyż misyjny, ponieważ ten, który jeszcze stoi już się rozpada.

6…Wyjazd ministrantów na coroczny już XXIII Diecezjalny Dzień Ministranta 30 września. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

7…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

8…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9…W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Dagmara Kowalczyk, par. tutejsza i Damian Nowak, par. Ożarów – zapowiedź 2.

10…W miniony tygodniu odeszła od nas śp. Grażyna Rapcia. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…