XXIX Niedziela Zwykła, 16.10.2022

1. Dzisiaj w kościołach w Polsce zbiórka do puszek z racji XXII Dnia Papieskiego.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    • w poniedziałek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
    • we wtorek, święto św. Łukasza, Ewangelisty
    • w czwartek, wspomnienie św. Jana Kantego
    • w sobotę, wspomnienie św. Jana Pawła II
  3. Dziękuję za ofiarę na kościół: Zofii Pożodze, Łomno 5A; Janowi Linkowi, Krajków 3; Mirosławowi Jaroszowi, Łomno 84B, Lucynie Rutkowskiej, Krajków i pewnej osobie z Grabkowa.
  4. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł. parafianom z Modrzewia od strony Bostowa: Stanisławie Wojteczek, Rafałowi Kubickiemu, Agnieszce Figiel, Ewie Borowiec, Danucie Koprowskiej. W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów.
  5. Dziękuję za udekorowanie figury MB Fatimskiej i za niesienie jej w czasie procesji paniom z Grabkowa: Małgorzacie Kwiecień, Annie Kalisz, Zofii Ponikowskiej, Ewie Kalisz, Dorocie Gliwie, Annie Staszewskiej i Barbarze Figiel. Panu Kościelnemu Stanisławowi dziękuję za odnowienie podstawy i osadzenie nowej figury.
  6. Dziękuję za naprawienie odkurzaczy.
  7. Przypomnę, że kancelaria parafialna jest jednocześnie kancelarią cmentarza. Klucze na cmentarz są tylko w kancelarii i stąd są brane na czas wykonywania jakichkolwiek prac związanych z otwarciem bramy cmentarnej.
  8. Różaniec w dni powszednie o g. 16.30., w niedzielę o 11.30.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  10. Można składać wypominki. Ofiara za duszę na wypominki roczne jak intencja. Odczytując imiona naszych zmarłych wyrażamy wiarę, że zapisane są w Bożej księdze życia.
  11. Od jutra można zamawiać intencje na rok 2023.
  12. Zbiórka ministrancka w sobotę o 15.00. Zapraszam kandydatów.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Ryszard Figiel.