XXIX Niedziela Zwykła, 20.10.2024.

1…Przeżywamy dziś XXIX Niedzielę Zwykłą, to też Światowy Dzień Misyjny – ofiary zbierane na tacę przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne.

W październiku Msze w dzień powszedni tylko po południu, nie ma Mszy rano!

Zapraszam na nabożeństwa różańcowe:

• dni powszednie – g. 16.30.
  • niedziele – g. 11.30.

• Wtorek – św. Jana Pawła II, pap.;
  • Środa Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu liturgię Słowa przygotowuje Róża św. Matki Teresy z Kalkuty. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – razem z Różańcem.

2…Dziękuję Parafianom z Modrzewia z numerów 28 – 25 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 130 zł.: Genowefie Jaros, Barbarze Majeckiej, Katarzynie Hert, Annie Głowackie i Annie Artomskiej. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę zapraszam na g. 8.00 kolejne pięć domów z Modrzewia.

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję za ofiary indywidualne Jerzemu Bernackiemu z Łomna i Ewie Grzegorskiej z Łomna. Bóg zapłać!

3…W minioną niedzielę w ramach Dnia Papieskiego do puszek zebraliśmy 840 zł., które zostały przelane na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ubiegłą niedzielę w kościołach w Polsce miało miejsce tzw. liczenie wiernych do celów statystycznych. Na terenie naszej parafii zameldowanych jest 1415 osób, do kościoła w niedzielę uczęszcza 411 co stanowi 29% ogółu. Do Komunii przystąpiło 220 wiernych.

4…Zbliża się listopad. Zachęcam do składania tzw. wypominków. Modlimy się za zmarłych przed Mszami w niedziele. Wypominki są roczne, półroczne i jednorazowe. Ofiara za duszę na wypominki roczne jak intencja Mszy niedzielnej.

5… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

6…Zapraszam do zakrystii dzieci po obrazki.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.

Dni powszednie: 16.00