XXIX Niedziela Zwykła, 22.10.23.

1… Dzisiaj jest XXIX Niedziela Zwykła. Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • Sobota – święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę razem z Różańcem.

Różaniec w tym tygodniu:

  • Niedziele: g. 11.30;
  • Dni zwykłe: g. 16.30.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (180 zł.) Parafiankom z Modrzewia z nrów 23-18: Ewie Borowiec, Sylwii Koprowskiej, Agnieszce Figiel, Stanisławie Wojteczek, Renacie Kubickiej, Irenie Kopyś. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Modrzewia.

Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na kościół i nowy ołtarz.: Wiesławie Sepioło z Krajkowa i Janowi Kucharczykowi z Łomna.  Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza, tzw. pokładne, albo inaczej placowe składane przy okazji pobierania deklaracji dysponenta grobu. Dziękuję za ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków.

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu liturgii konsekracji kościoła oraz za liczny udział w ceremonii. Dziękuję pani Dorocie Sieniek za przygotowanie i przedstawienie historii parafii, parom, które niosły dary, ministrantom, lektorom Weronice Linek i Wojciechowi Kubikowi, kantorkom Wiktorii Latale i Karolinie Kalisz, panu kościelnemu Stanisławowi Piórczykowi i panu organiście Jerzemu Orłowi.

5…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

6…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

7…Kto z Rodziców dzieci I Komunijnych i Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania nie wziął deklaracji to również zapraszam do zakrystii.

8…Obrazki z Mszy św. są w zakrystii, a obrazki niedzielne z Różańca będą jutro. Zachęcam Rodziców do odmówienia niedzielnego Różańca z dzieckiem w domu.

9…Niedługo listopad. Zachęcam do składania tzw. wypominków. Modlimy się za zmarłych przed Mszami w niedziele. Wypominki są roczne, półroczne i jednorazowe. Ofiara za duszę na wypominki roczne jak intencja Mszy niedzielnej.

Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsza życzenia…

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.