XXV Niedziela Zwykła, 18.09.2022

1. W tym tygodniu wspominamy:
    • Wtorek: wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
    • Środa: Święto św. Mateusza, ap. i ew.
    • Piątek: wspomnienie św. Ojca Pio.
  2. Za trzy tygodnie sakrament bierzmowania. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – sobota 24 września g. 10.30 w kościele.
  3. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. Ustalony termin uroczystości to 3 czerwca 2023.
  4. Dziękuję za przystrojenie figury MB Fatimskiej na Dzień Fatimski paniom z Grabkowa nry od 1 do 24.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 120 zł.: Karolowi Kozłowskiemu, Małgorzacie Kopyś, Krzysztofowi Dykowi i Annie Gałek. Za dekorację kwiatową dziękuję państwu Dorocie i Andrzejowi, którzy wczoraj zawarli sakramentalny związek małżeński. W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów.
  6. Dziękuję za piękny wieniec dożynkowy Kołu Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Grabkowa i mieszkańcom Krajkowa.
  7. Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom: p. Sarwickich i Kwietniów z Łomna 87.
  8. Są plansze na niedziele dla dzieci.
  9. Droga obok kościoła, gdzie parkujemy samochody zrobiła się bardzo błotnista i dziurawa. Potrzebny jest żwir. Jeśli jest ktoś, kto ma do zaoferowania żwir, zapraszam do zakrystii, uzgodnimy szczegóły.
  10. Panie, które szyją proszę o kontakt. Uporządkujemy obrusy i bieliznę kielichową.
  11. Przypomnę, że kancelaria parafialna jest jednocześnie kancelarią cmentarza. Klucze na cmentarz są tylko w kancelarii i stąd są brane na czas wykonywania jakichkolwiek prac związanych z otwarciem bramy cmentarnej.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  13. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:
    • Wiktor Białek, kawaler z par. Bodzentyn i Paulina Kaleta, panna z par. tutejszej. Zapowiedź 3.
    • Przemysław Swajda, kawaler z par. Sulisławice i Patrycja Wiecha, panna z par. tutejszej. Zapowiedź 1.
  14. Wczoraj w Archiopactwie Cysterskim w Jędrzejowie odbył się XXII DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA. Z naszej parafii uczestniczyło w tym wydarzeniu 6 ministrantów.
  15. Za tydzień po Mszach św. kwartalne sprawozdanie ze stanu materialno-gospodarczego parafii.