XXV Niedziela Zwykła, 24.09.23.

1… Przeżywamy dzisiaj XXV Niedzielę Zwykłą.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

• Wtorek – święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach;
  • Środa – wsp. św. Wincentego a Paulo;
  • Czwartek – święto św. Wacława;
  • Piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • Sobota – wsp. św. Hieronima;
  • Za tydzień I niedziela miesiąca. Na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na październik.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

Różaniec w październiku:

• Niedziele: g. 11.30;
  • Dni zwykłe: 16.30;

Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy o g. 10.00.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (60 zł.) Parafianom z Łomna z nrów 73 i 74: Krzysztofowi Dykowi i Karolowi Kozłowskiemu. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Łomna.

4…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na kościół i nowy ołtarz.: Henrykowi Linkowi z Łomna, Józefie Jeziorskiej z Grabkowa, Andrzejowi Piwowarczykowi z Krajkowa i pozostałym ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza, tzw. pokładne, albo inaczej placowe składane przy okazji pobierania deklaracji dysponenta grobu.

Państwu młodym Monice i Kamilowi dziękuję za dekorację kwiatową.

6…Wyjazd ministrantów na coroczny Diecezjalny Dzień Ministranta 30 września. Zapisy do dzisiaj. Szczegóły w zakrystii.

7…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

8…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9…W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Dagmara Kowalczyk, par. tutejsza i Damian Nowak, par. Ożarów – zapowiedź 3.