XXVI Niedziela Zwykła, 01.10.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj XXVI Niedzielę Zwykłą. Z racji I niedzieli miesiąca na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na październik.

Od października Msza św. w dni zwykłe o g. 16.00.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • Poniedziałek –wsp. św. Aniołów Stróżów;
  • Środa – wsp. św. Franciszka z Asyżu;
  • Czwartek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej;
  • Sobota – wsp. NMP Różańcowej;

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od g. 9.00, spowiedź od 15.00, nabożeństwo po Mszy o g. 16.00.

I Sobota miesiąca. Nabożeństwo I Soboty po Mszy o g. 16.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i 15 minutowe rozważanie.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 16.30 (razem z Różańcem).

Różaniec w październiku:

  • Niedziele: g. 11.30;
  • Dni zwykłe: 16.30;

Spotkanie Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy o g. 10.00.

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (150 zł.) Parafianom z Łomna I Modrzewia: Ilonie Koszarskiej, Bożenie Płaskiej, Barbarze Wójcik, Urszuli Kosiarskiej i Jakubowi Cieśli. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam pięć domów z Modrzewia za Górą.

4…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na kościół i nowy ołtarz.: Dariuszowi Saramakowi z Łomna, p. Annie i Andrzejowi Kaliszom z Grabkowa, Stanisławowi Piórczykowi z Krajkowa i pozostałym ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza, tzw. pokładne, albo inaczej placowe składane przy okazji pobierania deklaracji dysponenta grobu.

5…Mamy nowy Krzyż misyjny, który będzie poświęcony w czasie misji parafialnych. Dziękuję p. Michałowi Bryle, który Krzyż zrobił, pomalował i przywiózł oraz p. Janowi Linkowi, Tadeuszowi Marcowi, Władysławowi Radeckiemu, Dawidowi Radeckiemu, Andrzejowi Piwowarczykowi z synami Krzysztofem i Grzegorzem.

6…Wczoraj w Busku-Zdroju w parafii pw. św. brata Alberta odbył się doroczny Diecezjalny Dzień Ministranta. Z naszej parafii było pięciu ministrantów. Z przyjemnością informuję, że w konkursie wiedzy o bracie Albercie I miejsce zdobył Wojciech Kubik. Gratulujemy!!!

7…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

8…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9…Zapraszam do wstąpienia do Apostolstwa Margaretka. Potrzeba kolejne siedem osób. To codzienna (krótka) modlitwa za kapłanów. Każda osoba modli się w jednym, wyznaczonym dniu tygodnia. Chcemy włączyć do naszych apostolskich intencji naszego Rodaka ks. Franciszka Piwowarczyka, który w najbliższą środę obchodzi imieniny.

10…W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Misje Parafialne, jako bezpośrednie przygotowanie do konsekracji kościoła i ołtarza. Będą trwały cały tydzień z wyjątkiem soboty. Szczegółowy plan pojawi się na stronie internetowej i ogłoszony w przyszłą niedzielę. Misje poprowadzi ks. Dariusz Gącik, Oficjał Sądu Biskupiego w Kielcach.

Zmarł Tato p. Jerzego Orła, naszego Organisty. Pogrzeb śp. Bogusława Orła odbędzie się w parafii Chybice we wtorek o g. 15.00. Wieczny odpoczynek, racz Mu dać, Panie!

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.