XXVII Niedziela Zwykła, 08.10.23.

1… Przeżywamy dzisiaj XXVII Niedzielę Zwykłą. Rozpoczęliśmy Misje Parafialne jako bezpośrednie przygotowanie do konsekracji kościoła i ołtarza, która odbędzie się 15 października o g. 16.00.

Misje poprowadzi ks. Dariusz Gącik, Oficjał Sądu Biskupiego w Kielcach. Nauki misyjne będą codziennie do przyszłej niedzieli z wyjątkiem soboty. Szczegółowy plan razem z intencjami jest na stronie internetowej i wydrukowany do zabrania, leży na klęczniku przy wejściu do kościoła. Taca rekolekcyjna będzie zbierana we wtorek.

2…Najbliższy piątek, to 13.10 kolejny Dzień Fatimski. Różaniec o g. 16.30 i Msza z procesją o g. 17.00 (w tym dniu będzie tylko jedna Msza!). Bardzo proszę o udekorowanie figury MB Fatimskiej. Ostatnia grupa z kolejki dekorująca figurę, to Parafianki z Łomna z nrów od 1 – 1d.

3…14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Na ręce Pani Dyrektor składamy najserdeczniejsze życzenia całej społeczności szkolnej, gratulujemy nowej szkoły i życzymy samych sukcesów. Pamiętamy o emerytowanych pracownikach. Za naszą szkołę będziemy się modlili w sobotę na Różańcu.

4…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • Poniedziałek –wsp. bł. Wincentego Kadłubka, bpa, Patrona diecezji;
  • Sobota – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego;

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę razem z Różańcem.

Różaniec w tym tygodniu:

  • Niedziele: g. 11.30;
  • Dni zwykłe: po Mszy o g. 16.00 (w piątek -13.10. o 16.30).

5…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (120 zł.) Parafiankom z Modrzewia za Górą z nrów 34-31: Wioletcie Jankowicz, Ewelinie Pożodze, Karolinie Kwiecień i za ofiarę Teresie Wiecha. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Modrzewia za Górą.

6…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na kościół i nowy ołtarz.: Janowi Borkowi z Modrzewia, Zdzisławowi Wawszkiewiczowi i Markowi Jarosowi z Łomna oraz pozostałym ofiarodawcom, którzy prosili o anonimowość. Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza, tzw. pokładne, albo inaczej placowe składane przy okazji pobierania deklaracji dysponenta grobu.

Dziękuję panu Markowi Sieńkowi, naszemu radnemu za pomoc dzięki której udało się usunąć awarię oświetlenia na parkingu przy kościele.

7…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

8…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9…Zapraszam do wstąpienia do Apostolstwa Margaretka. Potrzeba kolejne siedem osób. To codzienna (krótka) modlitwa za kapłanów. Każda osoba modli się w jednym, wyznaczonym dniu tygodnia. Chcemy włączyć do naszych apostolskich intencji kolejnego naszego Rodaka ks. Franciszka Piwowarczyka, który w minionym tygodniu obchodził imieniny.

10…Za tydzień w niedzielę 15 października będziemy obchodzić ogólnopolski Dzień Papieski. Tradycyjnie do puszek będą zbierane ofiary na stypendia dla dzieci i młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

11…Kto jeszcze z dzieci I Komunijnych nie wziął Różańca to zapraszam do zakrystii.

12…Kto z Rodziców dzieci I Komunijnych i Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania nie wziął deklaracji to również zapraszam do zakrystii.

13…Obrazki z Mszy św. są w zakrystii, a obrazki niedzielne z Różańca będą jutro. Zachęcam Rodziców do odmówienia niedzielnego Różańca z dzieckiem w domu.

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.