XXVIII Niedziela Zwykła, 09.10.2022

 1. Dzisiaj w kościołach w Polsce liczenie wiernych do celów statystycznych.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  1. W czwartek wspomnienie św. Honorata Koźmińskiego. Tego dnia Msza Św. Fatimska o godz. 16:00. Różaniec o godz. 16:30, później procesja. Zapraszam.
  2. W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa.
  3. W niedzielę Dzień Papieski. Okolicznościowe ofiary będziemy składać do puszek.
 3. Wczoraj 32 młodych ludzi przyjęło w naszej świątyni sakrament bierzmowania. Dziękuję za godną postawę na uroczystej Eucharystii i w czasie przygotowań. Dziękuję za uprządkowanie placu przy kościele i plebanii, wykoszenie trawy, sprzątanie i przygotowanie kościoła oraz za piękną dekorację Rodzicom i młodzieży. Dziękuję za ofiarę na kościół w wysokości 1800 zł. Dziękuję pani katechetce Magdalenie, panu organiście Jerzemu, panu kościelnemu Stanisławowi i asyście liturgicznej. Dziękuję p. Danucie Kowalczyk za przygotowanie obrusów.
 4. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 150 zł. parafianom z Modrzewia za Górą: Janowi Jarosowi, Genowefie Jaros, Annie Artomskiej, Annie Głowackiej i Katarzynie Hert. W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów.
 5. Dziękuję za ofiarę na kościół: Andrzejowi Dykowi, Krajków 1; Tadeuszowi Piwowarczykowi, Krajków 32; Szymonowi Świstakowi, Łomno 86A.
 6. Przypomnę, że kancelaria parafialna jest jednocześnie kancelarią cmentarza. Klucze na cmentarz są tylko w kancelarii i stąd są brane na czas wykonywania jakichkolwiek prac związanych z otwarciem bramy cmentarnej.
 7. Różaniec w dni powszednie o g. 16.30., w niedzielę o 11.30.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 9. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze.
 10. Można składać już wypominki. Ofiara za duszę na wypominki roczne jak intencja. Odczytując imiona naszych zmarłych wyrażamy wiarę, że zapisane są w Bożej księdze życia.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.