XXVIII Niedziela Zwykła, 13.10.2024.

1…Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj Dzień Fatimski. Różaniec o 11.30, Msza Fatimska o g. 12.00, po niej procesja. Figurę MB Fatimskiej i Liturgię Słowa na Mszę Fatimską przygotowują nauczyciele naszej szkoły w ramach obchodów Święta Edukacji Narodowej.

Dziś także Dzień Papieski – ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której beneficjentami są również nasi młodzi parafianie.

W październiku Msze w dzień powszedni tylko po południu, nie ma Mszy rano!

Zapraszam na nabożeństwa różańcowe:

• dni powszednie – g. 16.30.
  • niedziele – g. 11.30.

• Wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra K-ła; Dzień Dziecka Utraconego; Święto Poświęcenia Kościoła;
  • Środa – wsp. św. Jadwigi Śląskiej;

Dzień Maryjny – Różaniec – g. 16.30, w tym tygodniu liturgię Słowa przygotowuje Róża św. Faustyny. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – razem z Różańcem.

• Czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika;
  • Piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty;
  • Niedziela – Światowy Dzień Misyjny – ofiary zbierane na tacę przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne.

2…Dziękuję Parafianom z Modrzewia za Górą z numerów 34 – 30 za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł.: Wioletcie Jankowicz, Ewelinie Pożodze, Karolinie Kwiecień, Teresie Wiecha i Józefowi Paluchowi. Bóg zapłać!

W przyszłą sobotę zapraszam na g. 8.00 kolejne pięć domów z Modrzewia.

Dziękuję za ofiary składane na tace, w całości przeznaczane na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję za ofiary indywidualne osobie proszącej o anonimowość. Bóg zapłać!

3…W miniony piątek przeżywaliśmy uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania, do którego przystąpiło 26 osób. Dziękuję za przygotowanie tego wydarzenia. Rodzicom za sprzątanie kościoła i terenu wokół niego oraz owocną współpracę, pani katechetce Magdalenie Wójcickiej – Ptak za przygotowanie młodzieży, panu organiście Jerzemu Orłowi, panu kościelnemu Stanisławowi Piórczykowi, służbie ołtarza – ministrantom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękuję zaproszonym gościom pani Dyrektor Joannie Latale oraz panu Waldemarowi Jeziorskiemu, wychowawcy klasy ósmej za obecność i modlitwę. Dziękuję za dar ołtarza – ofiarę w wysokości 1000 zł. na cele parafialne. Dziękuję Wam droga młodzieży za godną i piękną postawę, która daje nadzieję na to, że swoje życie przeżyjecie w przyjaźni z Bogiem.

4…Zbliża się listopad. Zachęcam do składania tzw. wypominków. Modlimy się za zmarłych przed Mszami w niedziele. Wypominki są roczne, półroczne i jednorazowe. Ofiara za duszę na wypominki roczne jak intencja Mszy niedzielnej.5… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

6…Zapraszam do zakrystii dzieci po obrazki.

Osoby, które w przyszłym roku zamierzają zawrzeć ślub proszę o kontakt. Ustalimy termin sakramentu.

*Ogłoszenia i intencje są dostępne na stronie internetowej:

www. parafiakrajkow.pl

Dni powszednie: 16.00