XXVIII Niedziela Zwykła, 15.10.2023.

1… Przeżywamy dzisiaj XXVIII Niedzielę Zwykłą. Przeżywamy ogólnopolski Dzień Papieski. Tradycyjnie do puszek będą zbierane ofiary na stypendia dla dzieci i młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dzisiaj o g. 16.00 ks. bp Jan Piotrowski Ordynariusz Kielecki dokona uroczystej konsekracji naszego kościoła.

4…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • Poniedziałek –wsp. św. Jadwigę Śląską
  • Wtorek – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego;
  • Środa – święto św. Łukasza, ew.;
  • Piątek – wsp. św. Jana Kantego;

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę razem z Różańcem.

Różaniec w tym tygodniu:

  • Niedziele: g. 11.30;
  • Dni zwykłe: g. 16.30.

5…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (150 zł.) Parafianom z Modrzewia za Górą z nrów 28-25: Janowi Jarosowi, Annie Artomskiej z synem, Katarzynie Hert z synem i za ofiarę Genowefie Jaros i Annie Głowackiej. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Modrzewia.

6…Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na kościół i nowy ołtarz.: Juliuszowi Klimasowi z Łomna, Jadwidze Stępień i Jerzemu Ciorochowi z Grabkowa. Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza, tzw. pokładne, albo inaczej placowe składane przy okazji pobierania deklaracji dysponenta grobu.

Dziękuję za udekorowanie figury MB Fatimskiej mieszkankom bloków z Grabkowa.

Dziękuję „Łomnianeczkom” za ciasto na dzisiejszą uroczystość.

Dziękuję panom Michałowi Bryle i Władysławowi Radeckiemu za przewiezienie starego Krzyża misyjnego na cmentarz.

7…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

8…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

11…Kto jeszcze z dzieci I Komunijnych nie wziął Różańca to zapraszam do zakrystii.

12…Kto z Rodziców dzieci I Komunijnych i Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania nie wziął deklaracji to również zapraszam do zakrystii.

13…Obrazki z Mszy św. są w zakrystii, a obrazki niedzielne z Różańca będą jutro. Zachęcam Rodziców do odmówienia niedzielnego Różańca z dzieckiem w domu.

Komunikaty: Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na wykład o. Jana Strumiłowskiego: Oblicza piękna: błogosławiony Kadłubek w najbliższy czwartek o godzinie 17.00. Wykład rozpoczyna drugą edycję Akademii Wiara-Kultura-Nauka organizowanej pod patronatem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Komunikat ks. bpa Ordynariusza: Drodzy Diecezjanie! Dnia 22 października br., po raz kolejny w Kościele przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Przygotowane materiały przez Papieskie Dzieła Misyjne posłużą do całotygodniowej celebracji Tygodnia Misyjnego, a wśród nich różańca, adoracji Najświętszego Sakramentu i katechezy. Ofiary na tace, zbierane w Niedzielę Misyjną w parafiach całego świata, są przeznaczone na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Pomogą najbardziej potrzebującym w młodych Kościołach oraz pracującym tam misjonarkom i misjonarzom. Wdzięczny za Waszą gorliwość i hojność, za wszelkie dary duchowe i materialne na rzecz misji, które płyną od osób duchownych i świeckich naszej diecezji, z serca wszystkim błogosławię.

Wszystkie sprawy dot. cmentarza, pogrzebu i miejsca pochówku załatwiamy w kancelarii parafialnej.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.