XXX Niedziela Zwykła, 23.10.2022

1. Dzisiaj w kościołach w Polsce przeżywamy niedzielę misyjną. Ofiary jakie składamy na tacę przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne.
  2. W ubiegłą niedzielę w Dzień Papieski do puszek zebraliśmy kwotę: 687,40. Ofiary skierowane są na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    • Piątek: święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  4. Dziękuję za ofiarę na kościół: Annie i Szymonowi Kargulom – Krajków 1, r. Wiechów z Modrzewia, Janowi Linkowi – Krajków 31, Jerzemu Bernackiemu – Łomno 77, Mirosławie Gałek – Łomno 6.
  5. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w wysokości 120 zł. parafianom z Modrzewia: Annie Borowiec, Małgorzacie Więcław, Marii Lefek, Beacie Buchcic z Córką. W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów.
  6. Przypomnę, że kancelaria parafialna jest jednocześnie kancelarią cmentarza. Klucze na cmentarz są tylko w kancelarii i stąd są brane na czas wykonywania jakichkolwiek prac związanych z otwarciem bramy cmentarnej.
  7. Różaniec w dni powszednie o g. 16.30., w niedzielę o 11.30.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nr-y „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  9. Można składać wypominki. Ofiara za duszę na wypominki roczne jak intencja. Odczytując imiona naszych zmarłych wyrażamy wiarę, że zapisane są w Bożej księdze życia.