XXX Niedziela Zwykła, 29.10.2023.

1… Dzisiaj jest XXX Niedziela Zwykła.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • Środa – Uroczystość Wszystkich Świętych;

Msza w kościele o 8.00, na cmentarzu Msza z procesją i poświęceniem grobów o g. 10.00;

  • Czwartek – wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych;

Msze o g. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00 z procesją na cmentarz (zabieramy znicze). Msza o 16.00 w int. Zmarłych od 01.11.2022.

Ofiary składane w tych dniach na tace przeznaczone są na prace na cmentarzu. 

  • Sobota – wsp. św. Karola Boromeusza;

 

  • I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od g. 9.00, spowiedź od 15.00, nabożeństwo po Mszy o g. 16.00.
  • I Sobota miesiąca. Nabożeństwo I Soboty po Mszy o g. 16.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i 15 minutowe rozważanie.
  • I Niedziela miesiąca. Na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na listopad.

 

  • Różaniec w tym tygodniu:
  • poniedziałek i wtorek: g. 16.30.

 

  • Zachęcam do składania tzw. wypominków. Modlimy się za zmarłych przed Mszami w niedziele. Wypominki są roczne, półroczne i jednorazowe. Ofiara za duszę na wypominki roczne jak intencja Mszy niedzielnej.
  • Za zmarłych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlić w czwartek przed Mszami św. i w czasie procesji, w piątek na Koronce w nabożeństwie I Piątku, w przyszłą niedzielę przed Mszami św. razem z wypominkami rocznymi.

 

3…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (120 zł.) Parafiankom z Modrzewia z nrów 10-2: Aleksandrze Buchcic, Barbarze Łuczkiewicz, Annie Borowiec, Mariannie Lefek. Bóg zapłać! Za tydzień w sobotę na g. 8.00 zapraszam pięć domów z Łomna od p. Główczyńskich.

Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na kościół i nowy ołtarz.: Jerzemu Bernackiemu z Łomna, Ewie Grzegorskiej z Łomna, Mirosławie Sitek z Grabkowa, Markowi i Teresie Spelakom z Krajkowa oraz osobom proszącym o anonimowość.  Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza, tzw. pokładne, albo inaczej placowe składane przy okazji pobierania deklaracji dysponenta grobu. Dziękuję za ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków.

4…Dzieci, które uczestniczyły w codziennym różańcu proszę o przyniesienie do przyszłej niedzieli książeczek różańcowych z obrazkami. Za dwa tygodnie 12.11. na Mszy o g. 10.00 będą nagrody za uczestnictwo.

5…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

6…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

7…Obrazki z Mszy św. są w zakrystii, a obrazki niedzielne z Różańca będą jutro. Zachęcam Rodziców do odmówienia niedzielnego Różańca z dzieckiem w domu.

Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsza życzenia…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.