XXXI Niedziela Zwykła, 05.11.23.

1… Dzisiaj jest XXXI Niedziela Zwykła. Z racji I niedzieli miesiąca na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na listopad.

2…W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

  • Czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • Piątek – wsp. św. Leona Wielkiego – papieża i dra Kościoła;
  • Sobota – wsp. św. Marcina z Tours, bpa; Narodowe Święto Niepodległości. Msza za Ojczyznę o g. 11.00.;

 

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 16.30.;

3…Zachęcam do składania tzw. wypominków. Modlimy się za zmarłych przed Mszami w niedziele. Wypominki są roczne, półroczne. Ofiara za duszę na wypominki roczne jak intencja Mszy niedzielnej.

4…Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty (120 zł.) Parafiankom z Łomna: Annie Główczyńskiej, Justynie Rydzowskiej, Izabeli Bugajskiej, Marcie Staszewskiej. Bóg zapłać! Ponieważ w sobotę jest święto, kolejną grupę – z Łomna od p. Kozerów – zapraszam w piątek. Zapraszam do zakrystii, aby ustalić godzinę.

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu i celebracji Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Panu Kościelnemu Stanisławowi Piórczykowi, Panu Organiście Jerzemu Orłowi, służbie liturgicznej, lektorkom i kantorkom. Dziękuję za użyczenie generatora prądu, za przygotowanie obrusów. Dziękuję panu Andrzejowi Grzegorskiemu za pomoc w koszeniu trawy na cmentarzu. Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na kościół i nowy ołtarz.: Włodzimierzowi Rakowi z Łomna oraz osobom proszącym o anonimowość.  Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza, tzw. pokładne, albo inaczej placowe składane przy okazji pobierania deklaracji dysponenta grobu. Dziękuję za ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków.

4…Dziękuję, za wspólną modlitwę na nabożeństwach różańcowych. Dzieci, które uczestniczyły w codziennym październikowym różańcu oddają dziś książeczki różańcowe z obrazkami. W niedzielę 12.11. na Mszy o g. 10.00 będą nagrody za uczestnictwo.

5…W drugą niedzielę listopada, czyli w tym roku 12.11. Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie on przeżywany pod hasłem „To jest nasz dom”. Zebrane do puszek fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

6…Prośba, aby nie parkować przy posesji obok kościoła od strony wschodniej, zwłaszcza w zatoczce autobusowej.

7…Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

8…Obrazki dla dzieci z Mszy św. są w zakrystii, zapraszam młodzież po podpisy.

Od 11.11. będzie kalendarz na intencje na rok 2024. Zainteresowanych zapraszam od przyszłej soboty po Mszach.

Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsza życzenia…

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.