XXXII Niedziela Zwykła, 06.11.2022

 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy Św. o godz. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  • w środę święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego
  • w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours. Narodowe Święto Niepodległości. Dzień ten nie jest świętem nakazanym. Intencje przyjęte przez ks. Jerzego zostaną odprawione o umówionych godzinach. O godz. 12:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny. Tego dnia Biskup Kielecki udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę wspomnienie św. Jozafata
 3. Za tydzień będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wesprzemy duchowo i materialnie ofiarami zebranymi do puszek ogarniętą wojną Ukrainę.
 4. Dziękuję za ofiary na kościół: Ewie Grzegorskiej, Juliuszowi Klimasowi, Zbigniewowi Jarkowi. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła: Sylwii Saramak i Andrzejowi Kozerze. W/w osobom oraz p. Magdalenie Wojteczek dziękuję za ofiarę na kwiaty w wysokości 30 zł. W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów. Dziękuję p. Danucie Kowalczyk za przygotowanie i wymianę obrusów.
 5. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu cmentarza i kaplicy do Mszy 1 listopada oraz za skoszenie trawy panu kościelnemu Stanisławowi Piórczykowi. Dziękuję panu organiście Jerzemu Orłowi oraz ministrantom. Dziękuję p. Stanisławowi Ponikowskiemu za udostępnienie generatora prądu. Dziękuję wszystkim uczestnikom Eucharystii na cmentarzu za dar wspólnej modlitwy za naszych zmarłych oraz za dbałość o porządek na naszej nekropolii.
 6. Można wciąż składać wypominki na rok 2022/23. Odczytując imiona naszych zmarłych wyrażamy wiarę, że zapisane są w Bożej Księdze Życia.
 7. Dzieci, które uczestniczyły w codziennym październikowym różańcu mogą jeszcze dziś oddać podpisane plansze różańcowe. Za tydzień w niedzielę 13 listopada na Mszy o godz. 10.00 będą nagrody za uczestnictwo.
 8. Przypomnę, że kancelaria parafialna jest jednocześnie kancelarią cmentarza. Klucze na cmentarz są tylko w kancelarii i stąd są brane na czas wykonywania jakichkolwiek prac związanych z otwarciem bramy cmentarnej.
 9. Wojewoda Świętokrzyski i Świętokrzyski Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej apelują o zamontowanie czujników tlenku węgla i dymu oraz o wykonanie przeglądu kominiarskiego i instalacji elektrycznej w celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa w sezonie grzewczym. Szczegóły w gablocie.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł + Franciszek Kucharczyk (Łomno 10). Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
17:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.