XXXIII Niedziela Zwykła, 13.11.2022

1. Dziś obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich. Na Mszy Św. o godz. 10:00 będą nagrody dla dzieci za uczestnictwo w różańcu. Zgodnie z komunikatem Księdza Biskupa, dziś wspieramy duchowo i materialnie ofiarami do puszek, ogarniętą wojną Ukrainę.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    • w czwartek, wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej
    • w piątek, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
    • w niedzielę, uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Koniec Roku Liturgicznego.
  3. Dziękuję za ofiary na kościół: Andrzejowi Grzegorskiemu z Łomna, Henrykowi Kucharczykowi z Łomna, Józefowi Rokicie z Łomna, Jerzemu Wójcickiemu z Łomna oraz Genowefie Brożynie z Krajowa. Ofiara na cmentarz za wjazd 100 zł.
  4. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie świątyni Paniom z Łomna-Parcele, a były to: Sylwia Linek, Anna Sieniek, Anna Tokarska, Agata Bryła, Maria Mularczyk. Ww. Osobom oraz p. Mariannie Jankowicz dziękuję za ofiarę na kwiaty w wysokości 180 zł. W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne pięć domów.
  5. Można składać wciąż wypominki na rok 2022/23. Odczytując imiona naszych zmarłych wyrażamy wiarę, że są zapisane Bożej Księdze Życia.
  6. Przypominam, że Kancelaria Parafialna jest również Biurem Cmentarza. Klucze na cmentarz są tylko w Kancelarii i brane stąd podczas wykonywania jakichkolwiek prac związanych z otwarciem bramy cmentarnej.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dostępna jest „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny” z dodatkiem „Biblia Audio”.
  8. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana +Stanisław Linek, Łomno 112. Polecajmy zmarłego Stanisława oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu w modlitwie.