Zbiórka dla młodzieży na ŚDM

Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, które będą przeżywane w 2023 r. w Lizbonie. Biskup Kielecki Jan Piotrowski zachęca i prosi, aby w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada br. na ten cel przeprowadzić zbiórkę do puszek przed kościołami i kaplicami.

Kielce, dnia 7 listopada 2022 r.

Drodzy Bracia i Siostry wierni diecezji kieleckiej wraz ze swoimi duszpasterzami!

Ojciec Święty Franciszek w Orędziu do Młodzieży zapraszając do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, zachęca, aby ostatni etap przygotowania do światowego spotkania w Lizbonie był poświęcony wpatrywaniu się w Maryję, która w pośpiechu udaje się do swojej Krewnej Elżbiety: „Etap drogi, który pozostał nam jeszcze do Lizbony, będziemy przemierzać wspólnie z Dziewicą z Nazaretu, która zaraz po zwiastowaniu „wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1, 39), żeby pomóc swej kuzynce Elżbiecie”.
Mając na uwadze te słowa Papieża oraz wpatrując się w przykład Matki Najświętszej chcemy po raz kolejny wesprzeć duchowo i materialnie duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji, a także wspomóc jego działalność w perspektywie Światowych Dni Młodzieży w Portugalii w 2023 r.
Nawiązując do gestów wielkiej życzliwości z poprzednich lat zachęcam i proszę, aby w Niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada br. na ten cel przeprowadzić zbiórkę do puszek przed naszymi kościołami parafialnymi oraz kaplicami.

Wasz Biskup
† Jan Piotrowski

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
wtorek i czwartek: 7.00

pozostałe: 17.00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.