Zesłanie Ducha Świętego, 28.05.2023.

1…Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Koniec Okresu Wielkanocnego.

W tym tygodniu wspominamy:

• Poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła;
  • Środa – Święto Nawiedzenia NMP;
  • Czwartek –Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; Dzień Dziecka;
  • Sobota – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Nabożeństwa majowe i czerwcowe w dni powszednie o g. 17.30., w niedziele o g. 11.30.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 17.30.

I Czwartek – nabożeństwo czerwcowe w intencji kapłanów rodaków.

I Piątek – odwiedziny chorych od 10.00, spowiedź od 16.00, Msza o 17.00 po Niej nabożeństwo z Litanią do Serca Pana Jezusa.

I Sobota – nabożeństwo czerwcowe o 17.30, Msza o g. 18.00 po Niej nabożeństwo I Soboty: wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania i 15 minutowe rozważanie.

I niedziela – po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o g. 8.00 spotkanie Kół Różańcowych, zmiana tajemnic oraz przekazanie intencji na czerwiec.

W przyszłą niedzielę o g. 12.00 Msza prymicyjna ks. Bartosza Fijałkowskiego. Zapraszam serdecznie! Po Mszy można uzyskać błogosławieństwo prymicyjne.

2… Dziękuję parafianom z Krajkowa z nrów 1-5 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty w wysokości 170 zł: Genowefie Dyk, Annie i Amelce Kargul, Ireneuszowi Latale, Helenie Wiecha, Anecie Orzeł i Janowi Linkowi. Bóg zapłać!

Za dwa tygodnie w sobotę na g. 8.00 zapraszam kolejne pięć domów z Krajkowa.

3…Dziękuję za ofiary na kościół: Danucie Grudzień z Łomna i Zbigniewowi Jarkowi z Łomna. Bóg zapłać!

Dziękuję p. Adamowi Śmigielskiemu za prace elektryczne w pomieszczeniach gospodarczych na plebani i ubikacji przy salce.

4…Niedługo Boże Ciało. Procesja idzie w tym roku w kierunku wschodnim – w stronę cmentarza. Ołtarze będą w tradycyjnych miejscach.

5… Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze nry „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

PRZYGOTOWANIA DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ:

Próba z Panem Organistą – niedziela po Mszy o g. 10.00

Próba generalna – poniedziałek g. 15.30.

Spowiedź dzieci – wtorek g. 15.30.

Spowiedź Rodziców dziewczynek – środa g. 16.00.

Spowiedź rodziców chłopców – czwartek g. 16.00.

Sprzątanie kościoła – czwartek g. 9.00.

ROCZNICA I KOMUNII ŚW. 11 CZERWCA g. 12.00.

SPOTKANIE Z RODZICAMI DZIECI ROCZNICOWYCH

04 CZERWCA PO MSZY O g. 10.00

Poświęcenie pól – dzisiaj według następującej kolejności (przyjadę swoim samochodem):

• Wojciechów g. 13.45,
  • Grabków przy sklepie g. 14.00,
  • Krajków 1 g. 14.15,
  • Krajków przy Figurze g. 14.30,
  • Łomno Parcele przed p. Marciniakiem g.14.45,
  • Łomno Parcele przed p. Saramakiem g. 15.00,
  • Łomno i Modrzewie przy Bostowie przy Figurze przed p. Płaską g. 15.15,
  • Łomno Wieś koło szkoły g. 15.30,
  • Łomno Zarzecze przed p. Małgorzatą Rak g. 15.45.

KOMUNUKATY KURII

1)

W poniedziałek – 5 czerwca 2023 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się XVI Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego      i Diecezji Kieleckiej. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Świętego Jana Pawła II, który 32 lat temu, w tym miejscu, spotkał się z wiernymi Diecezji Kieleckiej oraz uczenie się od Papieża miłości do osób potrzebujących pomocy.

PROGRAM SPOTKANIA:

10.30  – modlitwa i złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz zawiązanie

wspólnoty na lotnisku w Masłowie

11.00 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka

12.00 – część artystyczna

2)

Mając na uwadze Dekret Biskupa Kieleckiego ustanawiający Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany Nr OA – 42/18 z dnia 4 maja 2018 r. oraz Regulamin Diecezjalnego Funduszu Remontowo-Budowlanego Nr OA – 43/18 z dnia 4 maja 2018 r., proszę, aby w niedzielę 4 czerwca 2023 r. przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek w parafiach diecezji kieleckiej, jako wyraz naszej solidarności
z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.

Zbiórka ta zastępuje ofiary zbierane na Świątynię Opatrzności Bożej
w Warszawie. Ofiary prosimy przekazywać do kasy kurialnej lub na konto Kurii.

Ofiarodawcom z serca błogosławię.

† Jan Piotrowski

BISKUP KIELECKI