Zmarł Papież Benedykt XVI

O godz. 09:34 zmarł emerytowany Papież Benedykt XVI.

Benedykt XVI wrócił do Domu Ojca. Biuro Prasowe Watykanu poinformowało kilka minut temu, że do śmierci doszło o godzinie 9.34 w rezydencji klasztoru Mater Ecclesiae , którą 95-letni papież emeryt wybrał na swoją rezydencję po rezygnacji z posługi Piotrowej w 2013 roku.

„Z bólem zawiadamiam, że dziś o godzinie 9:34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie zmarł Papież Emeryt Benedykt XVI. Dalsze informacje pojawią się tak szybko, jak to możliwe” – czytamy w ogłoszonym rano komunikacie dyrektora Watykańskiego Biura Prasowego Matteo Bruniego.

Polecajmy Benedykta XVI modlitwie.

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00
Dni powszednie:
wtorek i czwartek: 7.00

pozostałe: 17.00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.